Synchronicity semináře

fraktln-geometrie-A
O návštěvu Leeho Carrolla a Kryonova týmu jsme se snažili již několik let, ale teprve loni, když už jsme se blížili vydání téměř všech jeho knih, se konečně otevřelo „okno příležitosti“. Původní termín však měl být na jaře roku 2019. Začali jsme se tedy připravovat na toto datum. Ovšem nějakým zvláštním zásahem se stalo, že se jeden náš e-mail ztratil a pak vše dostalo naprosto nečekaný spád.

Náhle se uvolnil zcela jiný termín. Z organizačního hlediska to sice byla výzva, ale pak se ukázalo, jak dokonale je celá tato událost vedena a proto jsme neodolali, abychom vám alespoň lehce naznačili několik zajímavých okolností:

Kryonův tým dorazí v roce, který končí osmičkou, a všichni dobře víme, jak jsou tyto roky pro náš národ důležité. Je to zároveň rok, kdy si připomínáme hned několik zásadních a zlomových výročí:

25 let od doby, kdy se jeden národ vydal dvěma cestami, aniž by se však rozešel ve zlém – zůstali jsme si blízko. Možná blíže než dříve (v srdcích mnoha z nás).

Připomínáme si i takové události, jako proběhly v letech 1938, 1948, 1968… a učíme se je pochopit a uzdravit.

Osmičkové roky však neznamenaly jen bolest. Pokud bychom zabloudili více do minulosti, vzpomeňme si, jaký přelom znamenal např. rok 1348 – co všechno tehdy vykonal jen Karel IV.! Založil Nové město pražské, založil pražskou univerzitu (první ve střední Evropě), položil základní kámen Karlštejna… a jistě bychom našli i mnoho dalších pozitivních příkladů.

A ano, měsíc po Kryonově události společně oslavíme také 100 let od vzniku samostatného státu!

Dále je více než jen zajímavé, že posun termínu nás nasměroval právě k divadlu Hybernia. Proč? Krom toho, že se nachází v historickém centru Prahy, je samo o sobě takovým téměř „živoucím“ kouskem historie. Dříve „Dům u Hybernů“ vznikl spojením původně gotického kostela svatého Ambrože a františkánského kláštera, takže pamatuje ještě doby, kdy tudy kráčel již zmiňovaný Karel IV. a mnozí další. Pamatuje však i devastaci kláštera v době husitských válek, kdy byl klášter opuštěn. Později jej po třicetileté válce znovu obnovili opět františkáni, ovšem z Irska – Hybernie (odtud jeho název; připomeňme si Leeovy irské kořeny…). Když Josef II. klášter v roce 1785 zrušil, začal jeho světský život. Od roku 1792 zde totiž bylo první vlastenecké divadlo – Bouda. V roce 1803 však bylo rozhodnuto, že bude přestavěno na celnici. Stavba také dlouho sloužila jako výstavní síň a teprve v letech 2005-2006 se přestavělo na muzikálovou scénu – Divadlo Hybernia. (Ani nevím, zda zmiňovat, že v roce 2004 byl přeložen první Kryonův channeling do češtiny a Lee sem přijel spolu s Robertem Coxonem právě v roce 2005…)

Ale zpět do současnosti – rok 2018 z numerologického hlediska nese vibraci čísla 11 značící osvícení a akce koná v 9. měsíci. Pokud jste četli Kryonovy knihy, jistě si vzpomenete, že čísla 9 a 11 jsou tzv. „Kryonovými čísly“.

A tak všechny tyto souhry zdánlivých „náhod“ a věcí, které do sebe nádherným způsobem zapadají, ukazují jasnou zprávu. Je téměř cítit Kryonovo pohlazení. Jako by říkal: „Přece jste si nemysleli, že bych na vás zapomněl. Vy víte, že jsem s vámi stále, ale tímto způsobem vás chceme uctít a oslavit…“

A ještě na závěr poděkování. Tato akce je výsledkem práce nás všech – nejen všech organizačních týmů, ale také vás – čtenářů a Kryonových příznivců. A tak vám chceme poděkovat, že i díky vám nás čeká tato jedinečná událost. Velmi se těšíme na společné setkání…